Sīkdatņu lietošana

SIA Julianus Inkasso Latvija tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku lietotāja pieredzi, efektīvāku mārketingu, kā arī apkopotu lietošanas statistiku. Apmeklējot SIA Julianus Inkasso Latvija tīmekļa vietni, apmeklētājs piekrīt sīkdatņu lietošanai šeit aprakstītajā veidā.

Sīkdatne ir neliela teksta datne, ko pārlūkprogramma automātiski saglabā apmeklētāja lietotajā ierīcē. Sīkdatnes var izveidot dažādi pakalpojumu sniedzēji, piemēram, Google. Sīkdatnes nav datoram bīstamas.

Ir divu veidu sīkdatnes:

  • Pastāvīgās sīkdatnes, kas paliek apmeklētāja datorā/tālrunī esošajā sīkdatņu failā. Tās var izmantot, piemēram, apmeklētāja, kurš atkārtoti apmeklē tīmekļa vietni, atpazīšanai un tīmekļa vietnes satura pielāgošanai atbilstoši apmeklētāja iepriekšējai izvēlei vai arī statistikas datu apkopošanai.
  • Sesijas sīkdatnes ir īslaicīgas un pazūd, kad apmeklētājs pamet tīmekļa vietni vai aizver savu tīmekļa pārlūkprogrammu. Sesijas sīkdatnes var izmantot, lai nodrošinātu noteiktas tīmekļa vietnes funkcijas, piemēram, pakalpojuma pieprasīšanu u.c.

Sīkdatnes tiek izmantotas, lai vāktu informāciju par to, kā tīmekļa vietne tiek lietota, lai to padarītu lietotājam personalizētāku un draudzīgāku. Sīkdatnes arī palīdz apkopot apmeklētāju statistiku. Tas, savukārt, ļauj mērīt un uzlabot tīmekļa vietnes darbību, kā arī sniedz pamatdatus efektīvu mārketinga aktivitāšu īstenošanai.

Tiek uzskatīts, ka apmeklētājs piekrīt sīkdatnēm, ja apmeklētāja pārlūkprogrammas iestatījumos ir atļautas sīkdatnes. Bieži vien pārlūkprogrammas ļauj ierīcē saglabāt noklusējuma sīkdatnes. Lietotājs var savā ierīcē aizliegt sīkdatņu lietošanu vai tās dzēst, savā pārlūkprogrammā mainot attiecīgos iestatījumus. Ja sīkdatnes netiek lietotas, tīmekļa vietne ne vienmēr strādā pareizi. Norādījumus par sīkdatņu dzēšanu un iestatīšanu pārlūkprogrammā skatīt šeit: Google Chrome, Internet Explorer.

Lai apkopotu vietnes lietošanas statistiku, SIA Julianus Inkasso Latvija izmanto Google Analytics pakalpojumu, vācot datus par apmeklētajām apakšlapām, apmeklējuma laiku, apmeklējumu skaitu, lietotajām ierīcēm, ienākšanas kanāliem un citu statistiku. Google Analytics var apkopot datus par apmeklētāju aktivitāti arī bez sīkdatnēm. Lai Google Analytics nevarētu izmantot datus, apmeklētājs savā ierīcē var instalēt Google Analytics bloķējošu lietotni: pārlūka paplašinājums par atteikšanos no Google Analytics.